obraz po lewej stronie na ciemnozielonym tle napis czarnymi literami na białym tle spółdzielnia kinowa ołbin po prawej leżak z pomarańczowym siedziskiem

Z dumą zapraszamy na kolejne spotkanie pod szyldem Spółdzielni Kinowej „Ołbin”. Nowy rok przynosi zmiany w naszych sekretnych projekcjach osiedlowych. Zaprosiliśmy do współpracy grupę mieszkańców Ołbina, którzy będą dzielić się swoimi ulubionymi filmami. Plenerowe pokazy ruszają już 26. maja. Jak zwykle: w ostatnie środy miesiąca.

Rozpoczęta w 2018 roku inicjatywa wchodzi w nowy etap rozwoju. Zachowujemy tajemnicę wokół prezentowanych tytułów, ale od teraz selekcja przechodzi z rąk Lecha Molińskiego do osób w różny sposób związanych z najbardziej zaludnionym wrocławskim osiedlem. Zdecydowaliśmy też, że wszystkie 5 pokazów odbędzie się w centralnym punkcie Ołbina, jakim niewątpliwie jest Park Tołpy
z charakterystyczną górką, tworzącą nasz podniebny amfiteatr.

Pokazy w ramach Spółdzielni korzystają ze znanej pod każdą szerokością geograficzną formuły secret cinema. Zapisujemy się na wydarzenie, nie znając tytułu wybranego przez kuratorów. Osoby, które otrzymają potwierdzenie rezerwacji, mają zagwarantowane od organizatorów miejsce siedzące. Wejściówki można otrzymać po przekazaniu do biblioteki sąsiedzkiej książki lub pomagając nam zazielenić Ołbin, czyli przynosząc roślinę, której będziemy mogli użyć i zasadzić na osiedlu.

Specjalną gościnią tego wieczoru jest animatorka i edukatorka, która nie tylko działa na Ołbinie, ale jest również od 7 lat mieszkanką naszego osiedla. Magdalena Kreis m.in. współtworzy ZIN Ołbin, a także przestrzeń wystawienniczą NOWY ZŁOTY (wcześniej: ZŁOTY KIOSK), a specjalnie dla widzów Spółdzielni Kinowej „Ołbin” wybrała film na pierwsze tegoroczne spotkanie!

Co: Spółdzielnia Kinowa „Ołbin”, vol. 28
Gdzie: Park Tołpy
Kiedy: 26 maja, godz. 20:30
Za ile: za dobrą literaturę lub fajną roślinę

Jak zarezerwować bilety?
Bilety rezerwujecie do 23 maja
->Piszecie na adres mailowy rezerwacja@zoltyparasol.org, w tytule maila pisząc: Spółdzielnia Kinowa „Ołbin”

Jak odebrać bilety?
->Bilety odbieracie w dniach 24-25 maja w Żółtym Parasolu przy ul. Prusa 37-39, w godzinach10.00-19.00.

Organizatorem cyklu sekretnych pokazów jest Wrocławska Fundacja Filmowa, we współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Spółdzielnia Kinowa „Ołbin” w nowej formule

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *