Erasmus + Wirtualna Kultura 60+

Projekt jest międzynarodowy i służy wymianie doświadczeń, umiejętności i dobrych praktyk z organizacjami z innych krajów, które podobnie jak my pracują na rzecz seniorów Uczymy się od siebie nawzajem i dzięki temu możemy poprawić ofertę kursów komputerowych dla seniorów, które wciąż cieszą się ogromną popularnością. Przy okazji projektu prowadzimy kurs poświęcony korzystaniu z kultury za pomocą sieci. Pokazujemy min. jak dotrzeć do informacji, zarezerwować bilety, łatwo dojechać na miejsce, zwiedzić wirtualne muzeum itp.

Nasze kursy komputerowe w Żółtym Parasolu od lat prowadzą seniorzy, którzy doskonale rozumieją potrzeby osób starszych w tym zakresie. Pomyśleliśmy, żeby wykorzystać ich wiedzę i stworzyć tandem edukacyjny, w którym nauczyciel senior prowadzi zajęcia wspólnie z młodym edukatorem. Dwie strony mogą wiele się od siebie nauczyć. Młodzi są zorientowani w nowszych rozwiązaniach, a starsi mają wiedzę i umiejętności, jak rozmawiać z seniorami o nowych technologiach.

Motywem przewodnim programu jest wirtualna kultura 60+. Chcemy też seniorom pokazać ważne z ich punktu widzenia możliwości, które dziś są na wyciągnięcie ręki. W razie czego, jak zaniemożesz, z jakiegoś powodu nie będziesz mógł wyjść z domu, to masz do dyspozycji rozwiązania online, dzięki którym posłuchasz świetnego koncertu lub audiobooka, albo zwiedzisz muzeum sztuki nowoczesnej w Nowym Yorku. Wszystko legalnie i najczęściej za darmo. Oczywiście wrażenie nie są takie same jak na żywo, ale być może to jedyna możliwość, aby pewne rzeczy zobaczyć.

erasmus + facebook