Zielony Splot Ołbin – międzypokoleniowe warsztaty szydełkowania i robienia na drutach

Projekt zrealizowany został dzięki mikrograntowi, który otrzymaliśmy w ramach programu ESK 2016. W kwietniu i w maju 2015 spotykaliśmy się z międzypokoleniową grupą na warsztatach szydełkowania i robienia na drutach. Warsztaty były bezpłatne, otwarte również dla osób, które chciały nabyć nowe umiejętności. Na zajęcia przychodziły osoby w każdym wieku: seniorzy, dzieci z rodzicami, młodzież. Powstały piękne prace, którymi ozdobiliśmy Park im. Stanisława Tołpy. Głównym celem projektu  była integracja międzypokoleniowa i pobudzenie twórczego potencjału mieszkańców Ołbina.

Dookoła świata przez kuchenne drzwi

Projekt zrealizowany został w ramach Programu „Masz Pomysł? Podziel się posiłkiem”, który istnieje dzięki firmie DANONE. Nasz pomysł znalazł się wśród najciekawszych projektów, które uzyskały wsparcie finansowe.

Głównym celem projektu jest reedukacja sposobu żywienia wśród młodzieży uczęszczającej do Środowiskowego Klubu Młodzieżowego IMPULS oraz zaangażowanie młodzieży w życie lokalnego środowiska.

(Nie) Prosta Historia

Cele projektu było zagospodarowanie wolnego czasu młodzieży przez działania artystyczne umożliwiające aktywizację, samorealizację, rozwój osobisty i kształtowanie postaw prospołecznych.

Efektem zajęć były 4 różne spektakle przygotowane całkowicie przez uczestników od scenariusza, poprzez przygotowanie scenografii aż po realizację. Spektakle zaprezentowane były w grudniu 2011 w sześciu szkołach na osiedlu Ołbin. Tematyka spektakli dotyczyła uzależnień oraz pozytywnej wartości rodziny. Każda z grup przygotowała własną historię opartą na opisach postaci wspólnych dla wszystkich grup. Dzięki temu uczestnicy zobaczyli i pokazali innym, jak bardzo skomplikowane i różnorodne mogą być losy ludzi, pokazali jak z prostej historii pewnej grupy ludzi może powstać zupełnie (NIE) PROSTA HISTORIA…