Przed nami ostatnia plenerowa Spółdzielnia Kinowa „Ołbin”. Tego nie chcecie przegapić.

Pokazy pod szyldem Spółdzielni od samego początku opierają się na znanej pod każdą szerokością geograficzną formule secret cinema. Zapisujemy się na wydarzenie, nie znając miejsca akcji ani tytułu prezentowanego filmu. W naszym przypadku wiadome jest jedynie, że wydarzenie zawsze dzieje się w granicach Ołbina. Repertuar ma raczej cieszyć i koić niż dobijać ciężarem. Gwarantujemy różnorodność i wysoki poziom filmów, o który od samego początku dba Lech Moliński.

Do tej pory mogliście w ramach Spółdzielni Kinowej „Ołbin” zobaczyć m.in. dokumenty „Mnich z morza” Rafała Skalskiego, „Twarze, plaże” Agnes Vardy i JR-a, „Ojciec i syn w podróży” Marcela Łozińskiego czy „Miłej zimy, do zobaczenia na plaży” Giovanniego Totaro. Wśród prezentowanych filmów fabularnych znalazły się: „Mężczyzna imieniem Ove” Hannesa Holma „Paterson” Jima Jarmuscha czy „Party” Sally Potter. Co jakiś czas sięgamy również do bogatego zestawu krótkich metraży. Odwiedziliśmy już m.in.: dawny Browar Piastowski, Pizzerię Pełnia Nowowiejska, Pub Botanic, ołbińskie działki i szereg domowych lokalizacji, zaglądając w gościnne progi mieszkańców najbardziej zaludnionego osiedla Wrocławia.

Szczegóły wieczoru poznają Ci, którzy zapiszą się na wydarzenie i odbiorą bilety w siedzibie Stowarzyszenia Żółty Parasol. Wejściówki można otrzymać po przekazaniu do biblioteki sąsiedzkiej książki lub pomagając nam zazielenić Ołbin, czyli przynosząc roślinę, której będziemy mogli użyć i zasadzić na osiedlu.

Co: Spółdzielnia Kinowa „Ołbin”, vol. 27
Kiedy: 23 września, godz. 19:00
Za ile: za dobrą literaturę lub fajną roślinę

Jak zarezerwować bilety?
Bilety rezerwujecie do 20 września
->Piszecie na adres mailowy rezerwacja@zoltyparasol.org, w tytule maila pisząc: Spółdzielnia Kinowa „Ołbin”

Jak odebrać bilety?
->Bilety odbieracie w dniach 21-22 września w Żółtym Parasolu, w godzinach 10.00-19.00.

Organizatorem cyklu sekretnych pokazów jest Wrocławska Fundacja Filmowa, we współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław

Spółdzielnia Kinowa „Ołbin” – ostatni plener w 2020!

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *