We wrześniu w programie „Dojrzała partycypacja” podejmiemy szereg tematów dotyczących możliwości włączania się mieszkańców w aktualne miejskie debaty i procesy.

Pierwsze spotkanie z tego cyklu będzie traktowało o trwającym obecnie we Wrocławiu Panelu Obywatelskim. Panel obywatelski jest sposobem na podejmowanie demokratycznych decyzji na poziomie miasta, państwa lub nawet społeczności międzynarodowej. Dzięki uwzględnieniu kryteriów demograficznych w doborze panelistów uzyskuje się grupę, która stanowi miasto lub państwo w pigułce.

Rolą pierwszego wrocławskiego Panelu Obywatelskiego jest przeanalizowanie tematu transportu w naszym mieście (pytanie otwierające brzmi: „Jak usprawnić przemieszczanie się po Wrocławiu, mając na względzie poprawę jakości życia i ochronę klimatu?”).

W ramach spotkania z Mają Zabokrzycką z Fundacji Dom Pokoju porozmawiamy o tym, jak wygląda Panel i jak można się w niego włączyć.

15.09 (wtorek), g. 17.00-19.00 – “Co to jest Panel Obywatelski i jak może wpłynąć na nasze życie”. Spotkanie online.

Link do spotkania (spotkanie dla osób 60+):
https://join.skype.com/p13AhR8Z7dI1

Zapisy mailowo: senior@zoltyparasol.org.
Bliższe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 530 239 756, g. 9.00-17.00.
Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie: https://zoltyparasol.org/dojrzala-partycypacja/

ZAPRASZAMY!

Co to jest Panel Obywatelski i jak może wpłynąć na nasze życie – szkolenia online w ramach projektu Dojrzała Partycypacja

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *