SIŁA GŁOSU – SIŁA KOBIETY
warsztaty dla kobiet
prowadzenie: Agnieszka Bresler(Stowarzyszenie Kolektyw Kobietostan) w asyście Anny Skubik (Stowarzyszenie Kultura Oświata Teatr)
Wstęp wolny – decyduje kolejność zgłoszeń
Zapisy: rezerwacja@zoltyparasol.org

Odkryj, poznaj, eksploruj możliwości własnego głosu poprzez pracę indywidualną i grupową – od solowego mruczenia aż do śpiewu polifoniczego. Warsztaty będą miały charakter otwarty i twórczy: będziemy na nich rozmawiać o siłach i słabościach naszych głosów, starając się je odkryć na nowo i polubić. Będziemy mruczeć, będziemy śpiewać, będziemy rozmawiać w bezpiecznym, kobiecym gronie.

Warsztat zbudowany został w oparciu o trzy elementy:
*Budzenie Ciała – proste ćwiczenia fizyczne z elementami rozciągań, jogi, tańca i zabawy w celu rozluźnienia ciała i uwalniania jego ekspresji. Łączenie się z naturalnym oddechem, odkrywanie stabilnego, głębokiego oddechu jako podstawy do późniejszej pracy z dźwiękiem.
*Budzenie Umysłu – Budowanie świadomości własnego głosu, jego obecności w ciele i w oddechu, poprzez wykorzystanie prostych ćwiczeń relaksacyjnych.
*Budzenie Głosu – Stopniowe zmniejszanie mentalnych i fizycznych blokad wokalnych poprzez dalsze uwalnianie oddechu i późniejsze wokalizacje, harmonizacje, improwizacje dźwiękowe i wreszcie śpiew; w celu poznania, otwarcia i zaakceptowania własnego głosu.

Uczestniczki warsztatów proszone są o przygotowanie krótkiego fragmentu wybranej pieśni/piosenki/kołysanki do wykorzystania w trakcie warsztatu.

Siła głosu – siła kobiety/ warsztaty dla kobiet

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *