obraz ciemnozielone tło po lewej stronie na białym tle czarny napis spółdzielnia kinowwa Ołbin na dole logotypy instytucji finansujących projekt

30. czerwca wypada ostatnia środa miesiąca, a to oznacza drugie spotkanie w ramach odświeżonej po pandemii Spółdzielni Kinowej „Ołbin”. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy grupę mieszkańców Ołbina, którzy będą dzielić się swoimi ulubionymi filmami. Gospodarzem najbliższego pokazu będzie Tomasz Sikora, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Spółdzielnia Kinowa „Ołbin” wystartowała w marcu w 2018 roku w jednym z mieszkań przy ulicy Lompy. Projekt zakładał pełną tajemnicę: od miejsca projekcji, po prezentowany film. W nowym roku modyfikujemy delikatnie formułę. Wciąż sekretem zostają pokazywane tytuły, ale od teraz selekcja przechodzi z rąk Lecha Molińskiego do osób w różny sposób związanych z Ołbinem. Wszystkie pokazy odbywają się teraz w Parku Tołpy.

Pokazy w ramach Spółdzielni korzystają ze znanej pod każdą szerokością geograficzną formuły secret cinema. Zapisujemy się na wydarzenie, nie znając tytułu wybranego przez kuratorów. Osoby, które otrzymają potwierdzenie rezerwacji, mają zagwarantowane od organizatorów miejsce siedzące. Wejściówki można otrzymać po przekazaniu do biblioteki sąsiedzkiej książki lub pomagając nam zazielenić Ołbin, czyli przynosząc roślinę, której będziemy mogli użyć
i zasadzić na osiedlu.

Specjalnym gościem czerwcowego pokazu będzie Tomasz Sikora, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Przez lata związany z Radiem Wrocław, dziś dziennikarz MDR Sachsen. Autor i producent niemieckojęzycznego programu dla mniejszości niemieckiej w Polsce „Miteinander”. Mieszka od kilkunastu lat na Ołbinie.

Plan wieczoru:
od 20:30 Gry i zabawy towarzyskie z organizatorami (tym razem: boule i frisbee)
21:15 Zapowiedź i quiz filmowy z nagrodami
21:30 Start projekcji

Co: Spółdzielnia Kinowa „Ołbin”, vol. 29
Gdzie: Park Tołpy
Kiedy: 30 czerwca, godz. 21:30 (start projekcji, wydarzenie rozpoczyna się o 20:30)
Za ile: za dobrą literaturę lub fajną roślinę

Jak zarezerwować bilety?
Bilety rezerwujecie do 27 czerwca
->Piszecie na adres mailowy rezerwacja@zoltyparasol.org, w tytule maila pisząc: Spółdzielnia Kinowa „Ołbin”

Jak odebrać bilety?
->Bilety odbieracie w dniach 28-29 czerwca w Żółtym Parasolu przy ul. Prusa 37-39, w godzinach 10.00-19.00.

Organizatorem cyklu sekretnych pokazów jest Wrocławska Fundacja Filmowa, we współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Spółdzielnia Kinowa „Ołbin” vol. 29 w Parku Tołpy

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *