Zapraszamy na osiedle Ołbin, gdzie podczas spotkania kończącego rok kalendarzowy zaserwujemy Wam trochę słońca. Spółdzielnia Kinowa „Ołbin” postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom wrocławian, cierpiących na brak promieni słonecznych podczas najkrótszych dni w roku. Tego jednego wieczoru razem z nami będzie upalnie i gorąco!

Comiesięczne spotkania pod szyldem Spółdzielni niezmiennie czerpią z popularnej na całym świecie formuły secret cinema.Zapisujemy się na wydarzenie, nie znając miejsca wydarzenia ani tytułu prezentowanego filmu. Wiemy jedynie, że lokalizacja zawsze znajduje się na obszarze osiedla Ołbin. Repertuar ma raczej rozgrzewać i koić niż pogrążać w zimowej depresji. Zapewniamy różnorodność i wysoki poziom filmów, o który dba Lech Moliński z Wrocławskiej Fundacji Filmowej.

Tym razem – skoro trwa grudzień – jako bonus szykujemy quiz wiedzy o filmach świątecznych.

Do tej pory mogliście w ramach Spółdzielni Kinowej „Ołbin” zobaczyć m.in. dokumenty „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kubarskiej, „Liczby i marzenia” Anny Bucchetti, „Twarze, plaże” Agnes Vardy i JR-a czy „Ojciec i syn w podróży” Marcela Łozińskiego, a także filmy fabularne, takie jak: „Kwiat wiśni i czerwona fasola” Naomi Kawase, „Paterson” Jima Jarmuscha oraz „Party” Sally Potter. Odwiedziliśmy m.in. dawny Browar Piastowski, kawiarnię Przyjaciele i Znajomi, Pub Botanic, ołbińskie działki i szereg domowych lokalizacji, zaglądając w gościnne progi mieszkańców największego osiedla Wrocławia.

Szczegóły wieczoru odkryjemy przed tymi, którzy zapiszą się na wydarzenie i odbiorą bilety w siedzibie Stowarzyszenia Żółty Parasol. Wejściówki można otrzymać po przekazaniu do biblioteki sąsiedzkiej książki lub pomagając nam zazielenić Ołbin, czyli przynosząc roślinę, której będziemy mogli użyć i zasadzić na osiedlu.

Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Żółty Parasol, operator Ołbińskiego Centrum Aktywności Lokalnej.

Co: Spółdzielnia Kinowa „Ołbin” vol. 22
Kiedy: 18 grudnia, godz. 20:00-22:00
Za ile: za dobrą literaturę lub fajną roślinę

Jak zarezerwować bilety?
Bilety rezerwujecie do 15 grudnia
Piszecie na adres mailowy rezerwacja@zoltyparasol.org
Na niespodziankę filmową mamy ograniczoną ilość miejsc. Jedna osoba może zarezerwować tylko 2 bilety!

Jak odebrać bilety?
Bilety odbieracie w dniach 16-17 grudnia w Żółtym Parasolu, w godzinach 10.00-19.00.

Spółdzielnia Kinowa „Ołbin” vol, 22. Nasze grudniowe słońce

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *