Decyduj o tym, jak zmieni się Wrocław – działaj i miej wpływ na otoczenie, w którym żyjesz!

18 września rozpocznie się głosowanie na tegoroczne projekty WBO (Wrocławski Budżet Obywatelski). W tym roku każdy mieszkaniec i mieszkanka może oddać głos na dwa projekty: 1 ponadosiedlowy i 1 osiedlowy.

W ramach Pakietu Dla Ołbina proponujemy dwa projekty:
projekt ponadosiedlowy #200
projekt osiedlowy #20

W naszej ocenie to one mają największą szansę na realizację. Dlatego też zachęcamy do oddawania na nie swoich głosów. Na naszym osiedlu jest wiele do zrobienia i to głosowanie może krokiem w kierunku, aby nasz kawałek ziemi był jeszcze lepszym miejscem do życia.

projekt ponadosiedlowy nr 200:
„Zieleń i Sport we Wrocławiu – Gajowice, Maślice, Ołbin i Zakrzów – parki, rekreacja i zielone zakątki w całym mieście”.

Projekt realizowany w kooperacji czterech osiedli, w ramach którego chcemy dać wszystkim Wrocławianom i Wrocławiankom dużą dawkę zieleni oraz podnieść i rozwinąć stan infrastruktury w naszym mieście.

OŁBIN – Żeromskiego Celem projektu jest nadanie ulicy nowego standardu urbanistycznego.
GAJOWICE – Park przy Kwaśnej – zieleń, oświetlenie parkowe, mała architektura, urządzenia sportowo-rekreacyjne.
MAŚLICE projekt jest naturalną ciągłością Parku Rędzińskiego i wpisuje się w naturalną potrzebę człowieka,. obcowania z przyrodą i poznawania sposobu jej funkcjonowania.
ZAKRZÓW – kolejny etap prac na terenie Wrocławskiej Areny Sportu

strona projektu: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/projekty-2020/projekt,id,200

projekt osiedlowy nr 20:
„Place zabaw dla dzieci i miejsca odpoczynku dla osób dorosłych na całym osiedlu Ołbin.”

Projekt zakłada stworzenie trzech placów zabaw dla dzieci wraz z miejscami do odpoczynku dla osób starszych. Place będą obsadzone dużą ilością zieleni, aby były to jak najprzyjemniejsze miejsca do rekreacji dla mieszkańców.
Dwa place powstaną we wnętrzach podwórzowych (podwórko w obrębie ulic Bujwida/Sopocka/Liskego/Grunwaldzka oraz Żeromskiego/Nowowiejska/Barlickiego/Kluczborska), a jako trzeci zostanie doposażony i rozbudowany plac zabaw w parku Tołpy.

strona projektu: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/projekty-2020/projekt,id,20
_______________________________________
Głosowanie odbywa się elektronicznie na https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/glosowanie-wbo-2020/ i papierowo w punktach do głosowania.
Każdy mieszkaniec i mieszkanka Wrocławia może oddać swój głos na jeden projekt ponadosiedlowy i jeden osiedlowy. Młodzież i dzieci także mają swój głos!
Głosowanie potrwa od 18 września do 5 października.

Głosuj dla Ołbina! WBO 2020

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *