Sąsiadujemy na Ołbinie

W poprzednim sąsiedzkim sezonie często oglądaliśmy filmy w plenerze. W tym roku razem ze Stowarzyszenie Żółty Parasol chcemy zaproponować Wam coś zupełnie innego!

🔊 14 sierpnia, w sam raz na rozpoczęcie długiego weekendu, spotkamy się w przestrzeni ołbińskich ogródków działkowych, aby wspólnie wsłuchać się w dźwiękową historię.

Dzięki uprzejmości Archiwum Polskiego Radia na ROD Lepsze Jutro rozbrzmi „Andy”, czyli słuchowisko Teatru Polskiego Radia według scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Czeczota. Poznamy historię dźwiękowca, który zatraca się w świecie fonii. Poniżej znajdziecie pełny opis.

„Andrzej jest realizatorem dźwięku. Montuje dźwięk do serialowego tasiemca (Samotni razem). Wciąż ze słuchawkami na uszach ustawia parametry, miksuje, nagłaśnia. Pracuje w domu przy komputerze. Co jakiś czas usiłuje umówić się z Magdą, telenowelową aktorką (Blanka z Samotnych razem i Marysia z Odwagi i poświęcenia). Jest znużony robotą. Denerwuje się z powodu matki, która odrywa go od zajęć. Za każdym razem to samo: walenie w drzwi, śniadanie, obiad, kolacja. Można oszaleć. I Andrzej, faktycznie, popada w obłęd. Raz za razem napływa do niego głos z przeszłości. Andy – bo tak Andrzej chce, żeby go nazywano – zaczyna rozmawiać z wyimaginowaną postacią”.

Do zobaczenia na ołbińskich działkach!

Działania na Ołbinie organizujemy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol.

Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Sąsiedzkie dźwięki: słuchowisko w plenerze

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *