Po prawie sześciu miesiącach zbierania lokalnych opowieści, przeprowadzania wywiadów i rozmów, po godzinach warsztatów, prób i nagrań, w końcu jesteśmy gotowi, by zaprezentować Wam efekty naszej pracy. Razem z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 107 oraz dorosłymi ołbińczykami stworzyliśmy jedyne w swoim rodzaju słuchowisko teatralne „Bohaterowie Ołbina w akcji!”, które będziecie mogli odsłuchać razem z nami już 23 listopada o godzinie 18.00 na Wydziale Architektury.

Opowiemy Wam o pierwszej mieszkance Wrocławia, o znanych architektach i architektach, o naukowcach i filozofach, o potężnych możnowładcach i rajcach miejskich. Cofniemy się do historii sprzed wieków, aby po chwili wrócić do teraźniejszości, do wydarzeń, które niektórzy z nas nadal pamiętają.

Brzmi jak przydługi wykład z historii? Nic bardziej mylnego! Dzięki wartkiemu scenariuszowi Iwony Konceckiej oraz reżyserii Agnieszki Bresler, nasza opowieść Was pochłonie do tego stopnia, że sami poczujecie się bohaterami zaprezentowanych wydarzeń.

Jeszcze nie podjęliście decyzji? Przeczytajcie zatem opis historii, którą chcemy Wam opowiedzieć.

„Grupa młodzieży staje przed sądem dla nieletnich, oskarżona o włamanie na teren prywatnej posiadłości. Z zeznań oskarżonych, a także zgromadzonych świadków: sąsiadek, nauczycieli czy dyrektora szkoły powoli wyłania się jednak obraz nie zdemoralizowanych nastolatków, a młodych ludzi pochłoniętych i zafascynowanych lokalną historią, tropiących głosy „duchów przeszłości” i miejsca związane z bohaterami Ołbina. Zadanie domowe z historii, które naprowadza młodzież na szereg zagadek z przeszłości i umożliwia im poznanie współczesnych bohaterów z sąsiedztwa, nie tylko przeobraża młodych ludzi w samozwańczych detektywów, ale czyni z nich też młodych lokalnych patriotów. Jeśli tylko zdołają przekonać o tym sędziego…”

Zapraszamy!

Wstęp bezpłatny (bez rezerwacji wejściówek!)

Czas: 23 listopada, godzina 18.00

Miejsce: Wydział Architektury, ul Prusa 53/55

Projekt został sfinansowany ze środków programu Patriotyzm Jutra.

Premiera słuchowiska teatralnego pt. „Bohaterowie Olbina w akcji”

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *