Wreszcie wracamy! Spółdzielnia Kinowa „Ołbin” odkopała się z lockdowna i powraca po czteromiesięcznej przerwie z letnią odsłoną sekretnych projekcji filmowych na terenie różnych miejsc osiedla Ołbina!

Pokazy pod szyldem Spółdzielni niezmiennie czerpią ze znanej pod każdą szerokością geograficzną formuły secret cinema. Zapisujemy się na wydarzenie, nie znając miejsca akcji ani tytułu prezentowanego filmu. Wiadomo jedynie, że rzecz zawsze dzieje się w granicach Ołbina. Repertuar ma raczej cieszyć i koić niż dobijać ciężarem. Gwarantujemy różnorodność i wysoki poziom filmów, o który od samego początku dba Lech Moliński.

Do tej pory mogliście w ramach Spółdzielni Kinowej „Ołbin” zobaczyć m.in. dokumenty „Liczby i marzenia” Anny Bucchetti, „Twarze, plaże” Agnes Vardy i JR-a, „Ojciec i syn w podróży” Marcela Łozińskiego czy „Miłej zimy, do zobaczenia na plaży” Giovanniego Totaro. Wśród prezentowanych filmów fabularnych znalazły się: „Kwiat wiśni i czerwona fasola” Naomi Kawase, „Wilde Maus” Josefa Hadera czy „Party” Sally Potter. Co jakiś czas sięgamy również do bogatego zestawu krótkich metraży. Odwiedziliśmy już m.in. dawny Browar Piastowski, kawiarnię Przyjaciele i Znajomi, Pub Botanic, ołbińskie działki i szereg domowych lokalizacji, zaglądając w gościnne progi mieszkańców największego osiedla Wrocławia.

Szczegóły wieczoru poznają Ci, którzy zapiszą się na wydarzenie i odbiorą bilety w siedzibie Stowarzyszenia Żółty Parasol. Wejściówki można otrzymać po przekazaniu do biblioteki sąsiedzkiej książki lub pomagając nam zazielenić Ołbin, czyli przynosząc roślinę, której będziemy mogli użyć i zasadzić na osiedlu.

Co: Spółdzielnia Kinowa „Ołbin”, vol. 25
Kiedy: 29 lipca, godz. 20:30
Za ile: za dobrą literaturę lub fajną roślinę

Jak zarezerwować bilety?
Bilety rezerwujecie do 26 lipca
->Piszecie na adres mailowy rezerwacja@zoltyparasol.org, w tytule maila pisząc: Spółdzielnia Kinowa „Ołbin”

Jak odebrać bilety?
->Bilety odbieracie w dniach 27-28 lipca w Żółtym Parasolu, w godzinach 10.00-19.00.

Organizatorem cyklu sekretnych pokazów jest Wrocławska Fundacja Filmowa, we współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Powraca Spółdzielnia Kinowa „Ołbin”!

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *