Pamiętam przemysł

Co ciekawego pamiętamy o wrocławskich zakładach przemysłowych? Czy byłyby to historie związane z Elwro, Hutmenem, Pafawagiem, Fadromą, Hydralem ,czy może raczej dziesiątkami innych wrocławskich zakładów przemysłowych, które zostały zlikwidowane bądź głęboko przeobraziły się po prywatyzacji?

Czy w swoich domowych szufladach mamy prywatne, amatorskie fotografie, które ściśle lub luźno wiążą się z wrocławskim przemysłem? A może jakieś amatorskie nagrania VHS?

Podczas spotkania w Stowarzyszenie Żółty Parasol będziemy zbierać wspomnienia i amatorskie fotografie dot. wrocławskich zakładów przemysłowych. Przemysł to nie tylko hale fabryczne, ale też przyzakładowe ośrodki wczasowe, domy kultury, żłobki, orkiestry, stołówki, marsze pierwszomajowe, rywalizacje międzyzakładowe, działania społeczne, kluby sportowe, wycieczki etc. ‒ słowem, to mrowie ciekawych opowieści, historii, anegdot i przeżyć do opowiedzenia. Przemysł to również historia, np. „Solidarnościowa”, ale też opowieść o często trudnych latach 90.

Każdy może zostać autorem! Wystarczy przyjść 30 września o 17.00 na spotkanie w Stowarzyszenie Żółty Parasol przy ul. Wyszyńskiego 75a albo wejść na stronę pamietamprzemysl.pl/przeslij-wspomnienia/.

Zakłady przemysłowe, które zostały zlikwidowane bądź głęboko przeobraziły się po prywatyzacji: to na ich temat mieszkańcy często mają w swoich domowych szufladach pochowane archiwalne, amatorskie fotografie. A może jakieś amatorskie nagrania VHS? Je również zbieramy ‒ zapowiadają organizatorzy.

Co interesuje organizatorów projektu? Nie ma ograniczeń tematycznych, warto uruchomić wyobraźnię i przypomnieć sobie jakąś ciekawą historię. Podczas spotkania będziemy również mapować wiedzę o lokalnych, często zapomnianych zakładach przemysłowych.

Szczegóły:
http://pamietamprzemysl.pl/
https://www.facebook.com/pamietamprzemysl/
http://dolnoslaskosc.pl/

Spoty filmowe projektu Pamiętam przemysł można przejrzeć pod tymi linkami:
https://www.facebook.com/pamietamprzemysl/videos/404433830126054/
https://www.facebook.com/pamietamprzemysl/videos/827194064282953/
https://www.facebook.com/pamietamprzemysl/videos/2340953962801082/

E-mail: info@pamietamprzemysl.pl
Koordynator projektu: Grzegorz Czekański, tel.: 666951823
Realizacja: Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza. Organizacja: Centrum Historii Zajezdnia

Pamiętam przemysł: spotkanie w Żółtym Parasolu

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *