Showbin

Grupa „Showbin”  tego lata rozrusza Ołbin w rytmach SWINGA! Spacer historyczny, warsztaty tańca, wymiana ubrań i POTAŃCÓWKA!!!!

a już  w najblizszą niedziele 09.06 :

Razem rozruszamy Ołbin w rytmie swinga: spacer historyczny

Zwalczany za nieodpowiednie, bo amerykańskie, pochodzenie
i nieprzystający do kreowanego przez Hitlera obraz świata, taniec swingowy stał się w latach 30. tematem tabu. To jednak nie powstrzymało mieszkańców Wrocławia, by bawić się do zakazanych jazzowych rytmów, a wieczorami w ołbińskich lokalach zamiast Sieg Heil usłyszeć można było prześmiewcze Swing Heil…

Podczas wyjątkowego spaceru z historykiem przejdziemy się szlakiem lokali rozrywkowych lat 20. i 30., odkrywając, gdzie i jak bawiono się na Ołbinie.

WSTĘP WOLNY!!! START: 16.00 w Żółtym Parasolu
Projekt realizowany jest w ramach Mikrogranty

🎵Grupa „Showbin” razem z Mikrogranty zapraszają przez cały czerwiec na Razem rozruszamy Ołbin w rytmie Swinga! 9-30 czerwca!

🎵Co weekend będziemy spotykać się w plenerze, ale też w Stowarzyszenie Żółty Parasol i u Pani Krawiec- kursy szycia!

🎵Zaczynamy już 9 czerwca o 16:00 od Razem rozruszamy Ołbin w rytmie swinga: spacer historyczny z niezastąpionym Łukasz Migniewicz, który poprowadzi nas szlakiem dawnych lokali rozrywkowych na osiedlu.

A w kolejne weekendy czekają na nas: wykład o modzie międzywojennej, warsztaty krawieckie, warsztaty tańców swingowych oraz na finał – Wielka Sąsiedzka Potańcówka.

#RazemRozruszamyOłbin #OsiedleOłbin #Ołbin #Mikrogranty#StowarzyszenieŻółtyParasol #Swing

Ołbin w rytmie swinga?

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *