Od początku lipca, prowadząc projekt „Dojrzała partycypacja”, aktywizujemy wrocławskich seniorów i oswajamy ich z tym trudnym, pochodzącym z łaciny słowem na „p”.

Za kilka dni oddamy głos specjaliście. Krzysztof Ziental z wrocławskiego Urzędu Miejskiego opowie, czym zajmuje się Wydział Partycypacji Społecznej, w jakie działania mieszkańcy mogą się włączać, a także jakie są blaski i cienie angażowania się.

„U starożytnych >>partycypacja<< oznaczała uczestnictwo, partnerowanie – pisze p. Krzysztof. Partycypować to znaczy zatem >>być partnerem<< w jakiejś wspólnej sprawie albo inaczej współuczestniczyć. Wymaga to więc aktywnego współdziałania. I właśnie o współdziałaniu będzie to spotkanie. Na przykładzie tak podstawowych możliwości zaangażowania się jak konsultacje, lecz także nieco bardziej wymagających, jak budżet obywatelski lub inicjatywa lokalna”.

ZAPRASZAMY!

25.08 (wtorek), g.17.30-19.00 – wykład “Jak działa partycypacja obywatelska”. Prowadzenie: Krzysztof Ziental. Wydział Partycypacji Społecznej UM Wrocławia. Spotkanie ONLINE.

Zapisy mailowo: senior@zoltyparasol.org.
Bliższe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 530 239 756, g. 9.00-17.00.
Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie: https://zoltyparasol.org/dojrzala-partycypacja/

Uwaga: Każdemu chętnemu oferujemy pomoc w zakresie uczestnictwa w spotkaniach online. Spotkanie poświęcone partycypacji będzie dodatkowo tłumaczone na język migowy.

Jak działa partycypacja obywatelska – szkolenia online w ramach projektu Dojrzała Partycypacja

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *