Zapraszamy na cykl warsztatów o wspólnym tytule „Czy zdjęcia mówią?”, skierowany do stałej grupy starszej młodzieży ok. 10 osób. Warsztaty mają poszerzać wiedzę o samym medium fotografii i jej różnych rolach. Na czym polega kompozycja kadru? Jak można budować atmosferę na zdjęciu? Jaką rolę odgrywa kolor?

Ponadto uczestnicy będą się uczyć budowania historii z większej ilości zdjęć, a także doskonalić pracę w zespole.

Podczas warsztatów będziemy rozmawiać o różnych odsłonach fotografii, potem stworzone historie edytować przy użyciu różnych technik fotograficznych (ksero, kolaż, edycja digitalna). Tematy będą wynikały z aktualnego numeru osiedlowego pisma Halo Ołbin.

Specjalne umiejętności nie są potrzebne, żeby wziąć udział w warsztatach! Ważna jest kreatywność i otwartość na patrzenie i nowe rodzaje postrzegania fotografii. Nie wymagamy własnego sprzętu, ale jeśli ktoś ma mały aparacik, to na pewno nie zaszkodzi.

Na pierwszych zajęciach opowiemy o fotografiach i projektach tworzonych przy użyciu aparatów celownikowych czy poin&click. Zrobimy ćwiczenia z kompozycji związane z taką fotografią i rozdamy aparaty jednorazowe. Pierwsze zajęcia są przewidziane na 22 października na godz. 16:00. Szczegóły dla uczestników.

Zajęcia są skierowane do młodzieży w wieku 13-18 lat. Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Organizatorem jest Stowarzyszenie Żółty Parasol. Warsztaty prowadzą Paulina Galanciak i Maciej Bujko z Fundacji TIFF Center.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Chętnych zapraszamy do wysyłania maila na adres rezerwacja@zoltyparasol.org, w tytule wpisując „Foto”.

Pracownia Fotograficzna – rekrutacja

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *