Godzina dla Ołbina

Zbliża się kolejne spotkanie Godzina dla Ołbina. Wszystkich miłośników odkrywania osiedla zapraszamy by znów spędzić niedzielne popołudnie w miłym gronie, poznając historie mieszkańców i ciekawostki z osiedla. W ostatnią niedziele marca wraz z Natalia Gołubowska będziemy zgłębiać wyjątkowe zakamarki Ołbina- wybierzemy się w podroż po klatkach schodowych.

W ramach spotkania Natalia Gołubowska opowie skąd zrodził się pomysł na podglądanie klatek schodowych. Wspólnie zastanowimy się, jak i kiedy, czujemy się w tej przestrzeni jako intruz, gość, mieszkaniec. Wybierając się na fotograficzny spacer po ołbińskich klatkach poszukamy w nich pozostawionych przez mieszkańców komunikatów. Czy natrafimy na przejawy zawłaszczania, wspólnotowości, bliskości, estetyzowania? Dowiedzmy się wspólnie jakie ślady pozostawiają po sobie mieszkańcy, co wzbudza w nas zainteresowanie i sympatię, a co irytację i niechęć.

Spotykamy się w Parasolu i rozpoczniemy krótką prezentacją połączoną z prelekcją, a następnie wyruszymy z Natalia na spacer.
Zaczynamy o godzinie 16.00

Godzina dla Ołbina

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *