Restaurant day na Ołbinie

W niezwykłej scenerii dawnego Browaru Piast przy ul. Jedności Narodowej odbędzie się nowa edycja Restaurant Day. W niedzielę 19. sierpnia będzie można w sąsiedzkiej atmosferze zachwycić się talentem kulinarnym jednodniowych restauratorów.

–To kolejna edycja znanego wśród wrocławskich miłośników społecznych eksperymentów  wydarzenia, podczas którego każdy może przez jeden dzień poczuć się prawdziwym restauratorem. Amatorzy, którzy na co dzień zachwycają swoim talentem wyłącznie krewnych i znajomych podzielą się z Państwem oryginalnymi i pysznymi potrawami w przystępnych cenach. Tym razem gościmy w wyjątkowym dla Ołbina miejscu – Browarach Wrocławskich.

Restaurant Day to inicjatywa Finów, którzy w 2011 roku wpadli na pomysł jak wykorzystać potencjał kulinarny wielu osób na całym świecie, które gotują niezwykłe rzeczy w domowym zaciszu. Od tego czasu kilka razy w roku w przeróżnych lokalizacjach odbywają się kulinarne festiwale, podczas których każdy może na jeden dzień zostać restauratorem przygotowując menu, gotując i wreszcie sprzedając swoje potrawy lokalnej społeczności. Ten kto przychodzi na to wydarzenie staje się współtwórcą inicjatywy, ponieważ równie ważne jak jedzenie jest tutaj spotkanie z sąsiadami, znajomymi i… nieznajomymi. 

Wrocławski Restaurant Day 2018 odbędzie się w niedzielę 19. Sierpnia w godzinach 14:00 – 18:00. Miłośników dobrej kuchni zapraszamy na teren inwestycji Archicomu przy ul. Jedności Narodowej 204-210. Wejście na teren Browarów Wrocławskich odbywać się będzie główną bramą.

Restaurant Day to kolejne współorganizowane przez Archicom wydarzenie, które odbywa się na terenie Browarów Wrocławskich. 

– Chcemy aby Browary Wrocławskie były przestrzenią  otwartą dla wszystkich wrocławian, miejscem tętniącym życiem –  mówi  Dorota Jarodzka-Śródka, architekt i współautorka koncepcji Browarów Wrocławskich – To miejsce jest mocno wpisane w kulturę i historię Wrocławia 

głównie tę związaną z browarnictwem, ale także z kulinariami. Wspólnie z lokalną społecznością i restauratorami dbamy, aby elementy tej kultury przetrwały i na stałe gościły w sercu Ołbina. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w przeszłości, tak i w przyszłości Browary Wrocławskie będą stanowić dzielnicowe centrum zdarzeń i architektoniczny landmark tej części miasta. Poprzednie edycje pokazały, że wrocławianie uwielbiają tę inicjatywę, a poziom kulinarny prezentowanych potraw często zachwyca najbardziej wymagających smakoszy.

 

Restaurant Day w Browarach Wrocławskich

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *