Ołbińska samopomoc

Chciałabyś / chciałbyś zdobyć informacje w jaki sposób samodzielnie odnowić meble i nadać im niepowtarzalny wygląd? A może marzy Ci się własnoręcznie odnowiony fotel, krzesło? Nie masz pomysłu jak zaaranżować zmianę starego mebla?

Przyjdź na spotkanie Samopomoc Sąsiedzka/ tapicerujemy!

Co to takiego właściwie jest?
Warsztatownia – spotkanie – majsterkowanie, podczas którego będzie można zobaczyć/ spróbować/ pomajsterkować i dowiedzieć się jak odnowić mebel.

Spotkanie będzie prowadzić Katarzyna Stasiak, która jest mistrzynią hobbistycznego odnawiania mebli. Jak nazwa pokazuje Sąsiedzka Samopomoc- jest od nas z Ołbina i robi piękne rzeczy ( fotele, krzesła, stoły), a my lubimy angażować naszych sąsiadów do robienia fajnych rzeczy z nami i dla innych:).

Zapraszamy wszystkich sąsiadów z Ołbina i zza miedzy… Spotkajmy się i zainspirujmy pomysłami na stary mebel! Spotkanie jest bezpłatne, ilość miejsc ograniczona, żeby wziąć udział w spotkaniu drogi są dwie:

Pierwsza

* zapisujesz się na spotkanie a.wysoczanska@zoltyparasol.org

Mamy dwa fotele, które bierzemy na warsztat podczas spotkania i udostępniamy do nich materiały. Pokazujemy w jaki sposób doprowadzić mebel do stanu używalności, lub nadać mu nowe życie. Meble wybrane są w ten sposób, żeby zaprezentować różne możliwości odnawiania. Udostępniamy:
/materiały/ narzędzia/maszyny do szycia/wsparcie/doświadczenie prowadzącej:)

Pracujemy nad meblami, żeby rozbudzić wyobraźnię i wiedzę oraz przemyśleć sprawę własnego projektu mebla. Jeśli się zainspirujesz i dowiesz się jak, co i z czym łączyć-możesz przynieść własny mebel i udostępnimy przestrzeń, materiały do wykonania własnego mebla.

Druga

* wiesz co chciałbyś zrobić i potrzebujesz wsparcia: wiedza/doświadczenie/towarzystwo/maszyny do szycia

zapisujesz się na spotkanie: a.wysoczanska@zoltyparasol.org

przynosisz własny mebel- wcześniej trzeba jednak to z nami skonsultować, np. wysyłając zdjęcie. My doradzamy co będzie potrzebne i przynosisz wybrane przez siebie materiały, a my wspieramy przy majsterkowaniu z meblem. Ta opcja wymaga również przyniesienia książki do naszej Biblioteki Sąsiedzkiej. Książka może być nowa. lub używana- zależy nam na tym żeby była to książka, którą sami z chęcią przeczytalibyście lub polecilibyście do przeczytania – czyli jednym słowem fajna!!!

Kiedy?
24.03.2018
Gdzie?
Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej
Prusa 37-39
Więcej informacji/zapisy/pytania:
a.wysoczanska@zoltyparasol.org

Spotkanie – majsterkowanie – tapicerowanie

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *