Spacer szlakiem browarów

Już w najbliższą niedzielę kolejne spotkanie z cyklu „Godzina dla Ołbina” 🙂 W leniwe, niedzielne popołudnia odkrywamy na nowo nasze osiedle, poznajemy losy dawnych mieszkańców i zgłębiamy wiedzę na temat architektury i zabudowy.

Tym razem zapraszamy Państwa na spacer śladami piwiarni, browarów i restauracji, których stolicą był przedwojenny Ołbin. Zobaczymy kilkanaście obiektów-dawne fabryki, szalety, browary i pijalnie trunków wysokoprocentowych, schrony przeciwlotnicze, czy mosty zmieniające imiona częściej niż aktorzy role.

Będziecie tez Państwo mieli niespotykaną okazję wejść za bramy Browarów Wrocławskich, które od lat są dla wrocławian zamknięte. Dzięki sąsiedzkiej uprzejmości nowego inwestora- firmy Archicom, która ma swoją siedzibę na Ołbinie- dowiemy się więcej o historii i przyszłości tego wspaniałego obiektu.

Zapraszamy!
27/05/ godzina 16.00

Gdzie?

Spotykamy się o godzinie 16.00 na parkingu przed wejściem do marketu Simply przy ul. Ustronie 1-3. Wypatrujcie znajomej brodatej sylwetki naszego ulubionego ołbińskiego historyka – Łukasz Migniewicz, tym razem w koszulce z wizerunkiem Wikinga, będzie Państwa przewodnikiem.

Gwarantujemy, że jak zwykle będzie wspaniale!

Wstęp wolny!

Spacer szlakiem ołbińskich browarów, fabryk i piwiarni

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *