Sąsiedzki przepis na Ołbin

Macie swoje popisowe danie, które tylko Wy potraficie przygotować? Domową konfiturę z ołbińskich czereśni, pasztet z łabędzia, a może nalewkę według tajnej receptury dziadka? Chcielibyście przekazać swoją wiedzę sąsiadom i sąsiadkom, a także następnym pokoleniom?

Podzielcie się waszymi Przepisami na Ołbin! Wasza receptura może się znaleźć w Przepiśniku Ołbińskim, który dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców!

Do 28 czerwca w kilku miejscach na Ołbinie będziecie mogli zostawić receptury na ciasta, przetwory, sałatki, zupy i wiele innych. Jeśli wolicie drogę elektroniczną, ślijcie je na sasiadujemy@strefakultury.pl lub napiszcie wiadomość na Facebooku.

Zebrane przepisy wykorzystamy do stworzenia sąsiedzkiego przepiśnika, a w lipcu na ich podstawie przygotujemy wspólnie plenerową kolację. Będzie pysznie!

Formularze na przepisy znajdziecie w:
→ Bibliotece Grafit, ul. Namysłowska 8
Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Prusa 37-39
→ Kontenerze w Parku Tołpy
→ Lodziarni „Maleńka”, ul. Prusa 61

Przez cały miesiąc rozglądajcie się też po osiedlu. Raz w tygodniu jedna z sąsiadek lub sąsiadów przygotuje „kolację” według własnego przepisu na Ołbin. Będziemy dzielić się posiłkiem z sąsiadami na ulicy, w domu, parku czy działkach.

Pod koniec czerwca, ze wszystkich waszych zgłoszeń wybierzemy około piętnastu najciekawszych i najbardziej zaskakujących, które trafią do naszego osiedlowego Przepiśnika Ołbińskiego. Jego premiera i wspólne świętowanie nastąpi w trakcie otwartej dla wszystkich kolacji sąsiedzkiej!
Kiedy? 14 lipca, godzina 18.00
Gdzie? Skwer ludzi ze znakiem „P”
Co? Kolacja sąsiedzka przy dźwiękach muzyki połączona z premierą Przepiśnika

Akcja „Sąsiedzki przepis na Ołbin” jest częścią programu Sąsiadujemy Strefy Kultury Wrocław. Partnerem naszych działań na Ołbinie jest Stowarzyszenie Żółty Parasol.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

Sąsiedzki przepis na Ołbin

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *