Ołbin, spacer, Fundusz Czasu Wolnego

Rusza Fundusz Czasu Wolnego!

Już w niedzielę 19 maja muzyczno-historycznym spacerem ul. Bolesława Prusa otwieramy dla Was cykl plenerowych wydarzeń, do realizacji których po raz kolejny zaprosiła nas Rada Osiedla Ołbin. Bardzo sobie tę partnerską współpracę cenimy i zapowiadamy, że będzie się działo! W ramach Funduszu Czasu Wolnego, bo o tym cyklu mowa, planujemy min. weekendowe spotkania ze Slow Jogging Wrocław, warsztaty z psią behawiorystką i roślinne eksploracje w Parku Tołpy. Do częstego zobaczenia na .OBN!

Opowiadania z Prusa Wzięte. Spacer historyczny z muzyka w tle

Napisana pod koniec XIX w. powieść „Wehikuł Czasu” H.G.Wellsa, przenosiła w czasie głównego bohatera wielokrotnie. W końcu osiadł on w odległej przyszłości. 19.05 nie będzie nam potrzebna żadna machina, żeby podróżować przez wieki! Wystarczy Łukasz Migniewicz oraz odrobina dobrej muzyki.

Spacerując w 2019 r. ulicą Prusa, nagle znajdziemy się w dawnym korycie odnogi Odry. Znów przechadzać się będziemy po dawnej glinianej grobli próbując, nasłuchiwać wystrzałów nieodległej gwiaździstej twierdzy. Wśród zgiełku tramwajów, które zmieniły już dawno swoją trasę, zajrzymy do nieistniejącej szkoły, przy okazji wsłuchując się w dawno ucichły gwar barwnej i kolorowej ulicy. Zatrzymamy się także przy niewielkiej uliczce, która nie ma numerów, by po chwili zanurzyć się w mrokach średniowiecza. W końcu magia wrocławskiego Hogwartu zaprowadzi nas z powrotem nad dawną Odrę, którą pokochały praczki.

Ołbińska podróż w czasie. Właśnie tego możecie spodziewać się dołączając na naszej wycieczki, którą pragniemy zwrócić uwagę na wyjątkowość ulicy Prusa, jej bogatą historię i szereg ciekawostek, jakie z tych barwnych dziejów wynikają. Przewodnikiem po ulicznych zakamarkach będzie – jak zawsze – Łukasz Migniewicz. W trakcie spaceru w kilku miejscach czekają nas przystanki muzyczne. Jeden z mini-koncertów to będzie występ nowozelandzkiego muzyka i artysty związanego z Wrocławiem. Samuel Alty – wokalista i gitarzysta w jednym – umiejętnie łączy folk z popem. Więcej o atrakcjach spaceru dowiecie się wkrótce. Tego samego dnia na Ołbinie w lokalizacjach przylegających do ul. Prusa odbywać się będzie też szereg mniejszych i większych wydarzeń, z których już teraz chcemy podkreślić kolejną edycję kulinarnego święta Restaurant Day.

Co: Spacer po ul. Prusa
Gdzie: Zbiórka na rogu ulic Prusa i Poniatowskiego przy Skwerze Skaczącej Gwiazdy
Kiedy: 19 maja, godz. 12:00 – 14:00
Za ile: Wstęp wolny

Zapraszamy!
Rada Osiedla Ołbin Partnerstwo dla Ołbina Ołbin Wrocław

Wydarzenie organizowane w ramach Funduszu Czasu Wolnego Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Opowiadania z Prusa Wzięte. Spacer z muzyka w tle

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *