obraz niebieskie tło żółty napis goście biblioteki sąsiedzkiej po prawej stronie otwarta książka koło niej białe wiosenne kwiatki
Halo Ołbin! Halo Wrocław!
Zapraszamy w poniedziałek 23.05 o g.17.00 na spotkanie z dwiema niezwykłymi kobietami, które przyjaźnią się od prawie 70 lat.
Jedna z nich – trojga imion – Lili, Zdzislawa, Catherine Ravet – autorka książki „Listy do mojej siostry. 1947-1973”, nominowanej do tegorocznej Nagrody Historycznej Polityki w kategorii pamiętniki i źródła. Druga, Krystyna Ziętak – autorka naszego ulubionego bloga 60+ Wirtualna Kultura.
Spotkają się w Bibliotece Sąsiedzkiej Ołbińskiego Centrum Aktywności Lokalnej, żeby porozmawiać o książce, która jest zapisem 30-letniej korespondencji Lili z mieszkającą w Izraelu siostrą Miną. Obie dziewczynki, Lili i Mina urodzone w żydowskiej rodzinie, były uratowane podczas wojny przez rodzinę Grzegorczyków. Tylko jedna z nich, Lili, zostaje w Polsce po wojnie.
Jak to wpływa na jej tożsamość, kim jest? Do kogo przynależy?
O tym wszystkim opowie sama autorka, a tymczasem sprawdźcie, co pisze Wirtualna Kultura:
Ogromnie się cieszymy i serdecznie zapraszamy na spotkanie.
Dbamy o dostępność!
Budynek Ołbińskiego Centrum Aktywności Lokalnej jest w pełni dostępny architektonicznie.
Osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniach mogą się z nami kontaktować mailowo: biuro@zoltyparasol.org lub telefonicznie: 530 239 756.
Bardzo nam zależy na Waszej obecności.
Goście Biblioteki Sąsiedzkiej

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *