Click to listen highlighted text!
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ZŁOTY KIOSK / odsłona V – Marianna Grabska „Średnice”

14 lutego 2020, godz. 18:00 - 22:00

W ramach piątej już odsłony ZŁOTEGO KIOSKU, swoją realizację stworzoną specjalnie z myślą o tej przestrzeni, zaprezentuje Marianna Grabska. Instalacja kinetyczna „Średnice – Karuzela do usypiania” będzie odnosić się do tematu świadomości i niezbędności granic, nakładania się naszych pól działania, wspólnych zbiorów i tworzących się z nich konstelacji.

Jak mówi artystka: „Tworzenie własnego „ja” jest warunkiem zerwania narzuconych granic i dokonywania świadomych wyborów, zaufania własnym emocjom i potrzebom. Czy zerwanie się z łańcucha jest gwarancją tego, że zainteresuje nas świat wokoło? Może wtedy zauważymy, że w podobnej sytuacji są inni. Tworzymy wspólnotę jednostek, dla której namacalną i ostatecznie aktualną granicą jest nasza planeta. Co z tym zrobimy? Czy otoczymy siebie i ją opieką?”.

Po wernisażu, który zaplanowaliśmy na 14 lutego o godzinie 18:00, ZŁOTY KIOSK działa w myśl zasady „otwarte na żądanie” – czekamy na Twoją wiadomość, by specjalnie dla Ciebie otworzyć przestrzeń. Możesz wysłać maila (info@zlotykiosk.pl) lub wiadomość na FB. Odsłonę V można oglądać do 13 marca.

Marianna Grabska (ur. 1994, Gdańsk) – tworzy rzeźby, obiekty, instalacje; zajmuje się sztuką społecznie zaangażowaną. Absolwentka Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku – Wydział Rzeźby i Intermediów. Laureatka stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018). Brała udział m.in. w wystawie „Trzy Plagi” w Galeria Labirynt w Lublinie, 16. Międzynarodowe Triennale Tkaniny // Przekraczanie granic, 5. Festiwalu Młode Wilki. W 2019 roku rozpoczęła projekt „Nagi Nerw” w ramach Studia Mistrzów z Joanną Rajkowską, organizowanego przez BWA Wrocław.

ZŁOTY KIOSK / odsłona V – Marianna Grabska „Średnice”

Szczegóły

Data:
14 lutego 2020
Czas:
18:00 - 22:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

ZŁOTY KIOSK
Prusa 37
Wrocław, 50-319 Polska
+ Google Map
Wielkość czcionki
Kontrast
Kliknij, aby odsłuchać zaznaczony tekst.