Click to listen highlighted text!
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty Mikrograntów | Mikrodziałania w klimacie do zmiany

18 lipca 2020, godz. 11:00 - 19 lipca 2020, godz. 15:00

Wracamy z weekendowym cyklem edukacyjnym Mikrograntów – „Warsztatami Mikrograntów”!

18 i 19 lipca razem z edukatorami Fundacja EkoRozwoju i EkoCentrum Wrocław – Aneta Osuch oraz Arkadiusz Wierzba zajmiemy się projektowaniem mikroinicjatyw, które realizowane są z dbałością o nasze środowisko, lokalne zasoby i pozwalają na wdrażanie proekologicznych rozwiązań

O kryzysie klimatycznym słyszymy niemal codziennie – stał się on naszą teraźniejszością i musimy z nim żyć przez kolejne lata. Mikroprojekty również mają wpływ na makrotrendy, które decydują o stanie naszego wspólnego, wielkiego domu
Możemy o niego zadbać promując dobre praktyki wśród uczestników i uczestniczek naszych działań, ale także wdrażając konkretne rozwiązania i standardy na poziomie zarządzania zasobami, takie jak np. zasada 3R, idea zero waste czy koncepcja zrównoważonego rozwoju (w korzystaniu z energii, żywności czy transportu)

Dlaczego mimo obfitych opadów deszczu, wciąż zagraża nam susza?  Czym jest greenwashing i jak nie wpaść w jego pułapki? Czy obecna pandemia ma coś wspólnego z kryzysem klimatycznym?  Gdzie szukać właściwych źródeł wiedzy o proekologicznych zachowaniach? I co właściwie możemy zrobić w naszej lokalnej skali, by pomóc w ratowaniu planety?

O tym wszystkim porozmawiamy i popracujemy na konkretnych przykładach na wracających po kilku miesiącach przerwy na „Warsztatach Mikrograntów”

Na zajęciach, które poprowadzą Aneta Osuch i Arkadiusz Wierzba, edukatorzy z Fundacja EkoRozwoju i EkoCentrum Wrocław, wspólnie zastanowimy się, jak na miarę naszych możliwości zapobiegać negatywnym skutkom kryzysu klimatycznego i w bieżącym funkcjonowaniu mikroprojektów tworzyć dobry klimat do zmiany!

Ruszyły zapisy!
Do udziału zapraszamy zarówno osoby, które na co dzień pracują projektowo na swoich ulicach, podwórkach i osiedlach, jak i nowicjuszy w mikrodziałaniach.
Zapisy przez formularz  https://bit.ly/warsztaty-mikrograntow-formularz

🕚🕒 Na warsztaty składa się 8 godzin zegarowych teorii i praktyki – spotykamy się 18 i 19 lipca między 11:00 a 15:00 – pierwszego dnia w Stowarzyszeniu Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), drugiego w plenerze Ołbińskiego Ogrodu Otwartego (ROD Lepsze Jutro)

Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności – zapoznajcie się z regulaminem warsztatów  https://bit.ly/regulamin-warsztaty-mikrograntow, nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek)
Warsztaty prowadzone będą w języku polskim, udział jest bezpłatny, a liczba osób ograniczona. Po wyczerpaniu miejsc tworzymy listę rezerwową, decyduje kolejność zgłoszeń

PROWADZĄCY

Aneta Osuch – od 2008 r. uczestniczy w realizacji projektów dotyczących edukacji ekologicznej, edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej w Fundacji EkoRozwoju. Prowadzi zajęcia z gospodarki odpadami, zrównoważonej i odpowiedzialnej konsumpcji, zmian klimatu, praw człowieka i zwierząt oraz ochrony przyrody. Koordynatorka licznych działań i akcji ekologiczno-edukacyjnych, posiada doświadczenie w realizacji aktywnych zajęć ekologicznych przeznaczonych dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych (w tym nauczycieli i studentów) oraz seniorów. Udziela wsparcia psychologicznego osobom doświadczającym depresji klimatycznej. Absolwentka Szkoły Trenerów Umiejętności Interpersonalnych, a także licznych kursów przygotowujących do prowadzenia aktywnej edukacji ekologicznej i globalnej. Edukatorka EkoCentrum Wrocław i aktywistka klimatyczna.

Arkadiusz Wierzba – współpracuje z Fundacją EkoRozwoju i Stowarzyszeniem EKO-UNIA przy projektach związanych m.in. z problematyką zmian klimatu i jakości powietrza, globalnych zależności, odpowiedzialnej konsumpcji, praw człowieka i zwierząt. Edukator w EkoCentrum Wrocław. Działacz Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.

Do zobaczenia na warsztatach!

Pamiętaj!

Zgłaszając się akceptujesz REGULAMIN UCZESTNICTWA
https://bit.ly/regulamin-warsztaty-mikrograntow

Zapisy przez FORMULARZ WARSZTATÓW MIKROGRANTÓW
https://bit.ly/warsztaty-mikrograntow-formularz

Więcej informacji  https://strefakultury.pl/news/mikrodzialania-w-klimacie-do-zmiany-warsztaty-mikrograntow/

WARSZTATY MIKROGRANTÓW
Cykl edukacyjny Mikrograntów to dwa dni teorii i praktyki poświęcone wybranym zagadnieniom związanym z realizacją projektów dla lokalnej społeczności i swojego otoczenia.

To spotkania, które kierujemy do osób z doświadczeniem w działaniach społecznych i lokalnych, aktywistów współtworzących kulturalną ofertę Wrocławia oraz wszystkich zainteresowanych szeroko definiowaną kulturą miejską. Na zajęciach skupiamy się na najczęściej pojawiających się lub wymagających pogłębienia tematach w realizowanych lokalnie inicjatywach społecznych. Udział w warsztatach może pomóc Wam w podniesieniu świadomości i umiejętności w różnych obszarach, np. organizowaniu projektów o zróżnicowanych profilach tematycznych, tworzenie działań animacyjnych i edukacyjnych z dbałością o środowisko, czy też współpraca z różnymi grupami mieszkańców i mieszkanek Wrocławia.

Na podstawie pracy z wrocławskimi aktywistami, liderami, inicjatorami rozmaitych działań oraz analiz materiałów poprojektowych, prowadzonych w ramach naszej instytucji, wyszczególniliśmy cztery wiodące problemy:
• projekty pamięciowe i tożsamościowe odnoszące się do wrocławskich osiedli,
• działania lokalne i osiedlowe, którym przyświeca idea dbałości o środowisko, korzystania w zrównoważony sposób z zasobów najbliższego otoczenia, wdrażania pozytywnych rozwiązań przy organizacji mikroinicjatyw,
• projekty skłaniające do włączania migrantów i migrantek, zarówno we współtworzenie działań, jak i aktywne w nich uczestnictwo,
• promowanie i upowszechnianie mikrodziałań w skali lokalnej i osiedlowej z dobraniem adekwatnych do projektów narzędzi i metod.

Podobnie jak w przypadku „Akademii Mikrograntów”, warsztaty prowadzone są przez tandemy specjalistów w danej tematyce, a rekrutacja do nich jest otwarta.

Warsztaty Mikrograntów | Mikrodziałania w klimacie do zmiany

Szczegóły

Start:
18 lipca 2020, godz. 11:00
Koniec:
19 lipca 2020, godz. 15:00
Wydarzenie Category:

Organizatorzy

Mikrogranty
Fundacja EkoRozwoju
Stowarzyszenie Żółty Parasol
Ołbiński Ogród Otwarty
Strefa Kultury Wrocław

Miejsce

Mikrogranty
Świdnicka 8b
Wrocław, 50-067 Polska
+ Google Map
Wielkość czcionki
Kontrast
Kliknij, aby odsłuchać zaznaczony tekst.