Click to listen highlighted text!
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Promocja książki „Edyta Stein. Prolog filozoficzny 1913-1922”

24 stycznia 2020, godz. 16:00 - 20:00

Zapraszamy do udziału w spotkaniu promocyjnym książki autorstwa Alasdaira MacIntyre pt. „Edyta Stein. Prolog filozoficzny 1913-1922” z udziałem dr Jadwigi Gurrero van der Maijden, tłumaczki książki
oraz ks. prof. Roberta Skrzypczaka, autora wstępu.
Prowadzenie: Grzegorz Górny

Życie świętej Edyty Stein nawet wśród współczesnych wzbudza wielkie zainteresowanie. Urodzona w żydowskiej rodzinie, w wieku kilkunastu lat została zdeklarowaną ateistką a także jedną z pionierek lewicowych ruchów kobiecych. Wreszcie przeżyła głębokie nawrócenie i wstąpiła do klasztoru karmelitańskiego. Zmarła w Auschwitz w 1942 roku. Alasdair MacIntyre z pasją przygląda się duchowej formacji Stein w kontekście jej mentorów i przyjaciół. Kto wpłynął na jej duchowość i sposób filozoficznego myślenia? Jak wyglądał proces nawrócenia tej niezwykłej kobiety? I w jaki sposób rozumieć głęboką rewolucję duchową, jaka dokonała się w jej życiu? Ta książka odpowiada na najważniejsze pytania, jakie stawia sobie człowiek na drodze do świętości.

Książka Alasdaira MacIntyre’a próbuje odtworzyć intelektualna wędrówkę Edyty Stein w poszukiwaniu prawdy od chwili porzucenia przez nią bezpiecznego religijnego świata rodzinnego i zadeklarowania ateizmu aż po spotkanie z Jezusem Chrystusem. Jest zatem zapisem „filozoficznego katechumenatu”, którego Edyta potrzebowała, by od religijności przejść do wiary i by wiarę połączyć z rozumem.

ZE WSTĘPU KS. PROF. ROBERTA SKRZYPCZAKA

Spotkanie realizowane jest przez Towarzystwo im. Edyty Stein w ramach programu kulturowego „Dziedzictwo Edyty Stein”, finansowanego przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.

Promocja książki „Edyta Stein. Prolog filozoficzny 1913-1922”

Szczegóły

Data:
24 stycznia 2020
Czas:
16:00 - 20:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Dom Edyty Stein
Nowowiejska 38
Wrocław, Polska
+ Google Map
Wielkość czcionki
Kontrast
Kliknij, aby odsłuchać zaznaczony tekst.