Click to listen highlighted text!
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Finał Brave Kids dla Ołbina

17 lipca 2020, godz. 17:30 - 18:30

Zapraszamy dzieci i młodzież, a także rodziców i dziadków uczestników oraz uczestniczek Brave Kids na finałową prezentację dwutygodniowej pracy artystycznej w ramach #BraveKids2020.

Zobaczymy co dzieci opowiedzą o sobie i swoich zainteresowaniach, poznamy ich talenty i emocje, a przede wszystkim poczujemy magię spotkania, współpracy i wolność ekspresji.

Zobacz talenty dzieci #BraveKids2020, posłuchaj co chcą powiedzieć nam polskie dzieci.

Finał Brave Kids dla Ołbina
17.07.2020
godz. 17:30
Szkoła Podstawowa nr 84 we Wrocławiu, ul. Górnickiego 20

Ze względu na bezpieczeństwo i procedury związane z pandemią COVID-19 obowiązują zapisy: https://forms.gle/bFhmsNMd3fCP3omZ7

Prezentacje finałowe #BraveKidsOłbin powstają w dwóch grupach artystycznych prowadzonych przez instruktorów artystycznych Brave Kids:
zespól 1: Jacek Timingeriu oraz Magdalena Nykiel
zespół 2: Katarzyna Timingeriu oraz Adam Banach

Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju – jest SPOTKANIE. I to spotkanie szczególne bo jego najważniejszym aspektem jest RÓŻNORODNOŚĆ we wszelkich możliwych aspektach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie, te dwa najważniejsze elementy projektu, a więc spotkanie i różnorodność, które tworzą uczestnicy projektu pochodzący z odległych zakątków świata i kultur, sprawiają, że projekt nie może odbyć się w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym projekt przyjmie formę spotkania się i poszukać różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.

Lokalny Brave Kids – to propozycja przeniesienia wieloletnich doświadczeń projektu Brave Kids i unikalnego modelu pracy „dzieci uczą dzieci” na działania o charakterze ogólnopolskim z udziałem jednostek, czy grup, które od lat mieszkają blisko siebie, a bardzo niewiele, a może nic o sobie nie wiedzą. Otworzymy się na to, co kryje się pod maskami codzienności i wyruszymy na wspólne poszukiwanie i odkrywanie różnorodności oraz ukrytych talentów wśród nas samych i na własnym podwórku!

Jak to działa? Brave Kids to działania artystyczne i rozwojowe dla lokalnych grup artystycznych lub osób indywidualnych zainteresowanych twórczym spotkaniem z innymi. Zajęcia warsztatowe poprowadzą doświadczeni instruktorzy Brave Kids bazując na modelu pracy „dzieci uczą dzieci”. Opierać się one będą na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy następnie dzielić się będą swoimi umiejętnościami z innymi. Warsztaty zawierać będą ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poszczególnych uczestników poprzez elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe. Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie dzieci, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii.

Wydarzenie jest częścią programu Brave Kids 2020 finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.

Finał Brave Kids dla Ołbina

Szczegóły

Data:
17 lipca 2020
Czas:
17:30 - 18:30
Wydarzenie Category:

Organizatorzy

Stowarzyszenie Żółty Parasol
Brave Kids

Miejsce

Szkoła Podstawowa nr 84
Ul. Górnickiego 20
Wrocław, 50-337 Polska
+ Google Map
Wielkość czcionki
Kontrast
Kliknij, aby odsłuchać zaznaczony tekst.