+48 530 239 756biuro@zoltyparasol.org

Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej

Dzięki dofinansowaniu Gminy Wrocław realizowaliśmy projekt Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej, którego celem było wspieranie inicjatyw społecznych na Ołbinie, przeprowadzenie działań kulturalno-edukacyjnych a także doradczych
skierowanych głównie do dorosłych mieszkańców Wrocławia. W ramach jego działań udzieliliśmy wsparcia i doradztwa dla lokalnych inicjatyw, pomagaliśmy działać i włączaliśmy mieszkańców w tworzenie wydarzeń. Od października do grudnia 2016 roku odbyły się konsultacje, szkolenia, mieszkańcy Ołbina mogli tworzyć własne wydarzenia, brać udział w szkoleniach i nabywać nowe umiejętności.

 

Akcja Aktywny Ołbin

każdy mieszkaniec Wrocławia mógł przyjść do nas z pomysłem na akcję kulturalną/działanie społeczne w Naszej okolicy. W każdą środę od godziny 16.30 można było spotkać się z lokalnym animatorem, który podpowiadał jak przygotować się do realizacji pomysłu. Udzielał informacji jak "zabrać się" do działania, można było otrzymać pomoc w pozyskaniu zasobów do działań i promowaniu wydarzenia. Mieszkańcy mieli również możliwość uczestnictwa,co najmniej dwa razy w miesiącu, w warsztatach umożliwiających nabywanie nowych umiejętności. W październiku odbyły się warsztaty krawieckie oraz kulinarne, w listopadzie postawiliśmy na zdobywanie wiedzy specjalistycznej- czyli kurs praktycznego wykorzystania Adobe Photoshopa oraz kurs projektowania prostych stron www. W grudniu odbyły się warsztaty druku 3D oraz warsztaty z psychologiem rynku pracy dotyczące komunikacji interpersonalnej. 

Centrum Informacji Kulturalnej dla Seniorów

Każdy senior, który chciał wybrać się do kina/teatru/ opery/ muzeum w dobrej cenie i fajnym towarzystwie, miał możliwość zgłoszenia się do Centrum Informacji Kulturalnej. W każdy czwartek od godziny 10 prowadziliśmy dyżury informacyjne. Co najmniej raz w miesiącu organizowaliśmy wyjścia specjalne.

 Biblioteka sąsiedzka

Szukasz dobrej literatury, masz za daleko do biblioteki miejskiej? Przyjdź do biblioteki sąsiedzkiej. Wspólne stwórzmy zbiory biblioteki- w domu masz książki, które przeczytałeś, a teraz leżą i zbiera się na nich kurz? Podziel się z nami zasobami. Możesz od pon- pt odwiedzić naszą przestrzeń Biblioteki Sąsiedzkiej, poznać innych pasjonatów literatury i wypożyczyć książkę. Dwa razy w tygodniu- w środy i piątki, odbywały się dyżury biblioteczne, a co najmniej raz w miesiącu wydarzenie specjalne.

 

11182730 1035012249860692 3252500979059830801 o 300x199Zielony Splot Ołbin – międzypokoleniowe warsztaty szydełkowania i robienia na drutach

Projekt zrealizowany został dzięki mikrograntowi, który otrzymaliśmy w ramach programu ESK 2016. W kwietniu i w maju 2015 spotykaliśmy się międzypokoleniową grupą na warsztatach szydełkowania i robienia na drutach. Warsztaty były bezpłatne, otwarte również dla osób, które chciały nabyć nowe umiejętności. Na zajęcia przychodziły osoby w każdym wieku: seniorzy, dzieci z rodzicami, młodzież. Powstały piękne prace, którymi ozdobiliśmy Park im. Stanisława Tołpy. Głównym celem projektu  była integracja międzypokoleniowa i pobudzenie twórczego potencjału mieszkańców Ołbina.

Dookoła świata przez kuchenne drzwipodzielsieposilkiem 224x300

Projekt zrealizowany został w ramach Programu „Masz Pomysł? Podziel się posiłkiem”, który istnieje dzięki firmie DANONE. Nasz pomysł znalazł się wśród najciekawszych projektów, które uzyskały wsparcie finansowe.

Głównym celem projektu jest reedukacja sposobu żywienia wśród młodzieży uczęszczającej do Środowiskowego Klubu Młodzieżowego IMPULS oraz zaangażowanie młodzieży w życie lokalnego środowiska.

nieprostahistoria 199x300(Nie)Prosta Historia

Cele projektu było zagospodarowanie wolnego czasu młodzieży przez działania artystyczne umożliwiające aktywizację, samorealizację, rozwój osobisty i kształtowanie postaw prospołecznych.

Efektem zajęć były 4 różne spektakle przygotowane całkowicie przez uczestników od scenariusza, poprzez przygotowanie scenografii aż po realizację. Spektakle zaprezentowane były w grudniu 2011 w sześciu szkołach na osiedlu Ołbin. Tematyka spektakli dotyczyła uzależnień oraz pozytywnej wartości rodziny. Każda z grup przygotowała własną historię opartą na opisach postaci wspólnych dla wszystkich grup. Dzięki temu uczestnicy zobaczyli i pokazali innym, jak bardzo skomplikowane i różnorodne mogą być losy ludzi, pokazali jak z prostej historii pewnej grupy ludzi może powstać zupełnie (NIE) PROSTA HISTORIA…

 

 

Dołącz do nas na facebooku

Zapisz się do naszego newslettera

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. zoltyparasol.org