+48 530 239 756biuro@zoltyparasol.org

 

Stowarzyszenie Żółty Parasol wraz z Miejską Biblioteką Publiczną ma przyjemność zaprosić na otwarte spotkanie na zakończenie międzynarodowego projektu 60+ Virtual Culture w ramach programu Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne w Edukacji Dorosłych.
Projekt 60+ Virtual Culture to międzynarodowa inicjatywa, w ramach której grupy seniorów z Wrocławia, Paryża, Pragi i Calabrii uczą się korzystać z nowych technologii w dostępie do kultury. Trenerami są tandemy (młody ekspert i doświadczony senior), które wspólnie wypracowują model nauczania dla takich instytucji jak np. kluby seniora czy lokalne biblioteki.
Uczestnicy projektu nie tylko wyszukują w sieci treści związane z kulturą, czy zwiedzają wirtualne muzea, ale sami są również twórcami, min. prowadząc bloga http://60virtualculturepl.blogspot.com/ czy umieszczając w sieci materiały wideo. Dzięki temu stają się pełnoprawnymi uczestnikami kultury, często przezwyciężając trudności typowe dla tej grupy wiekowej.

Wszelkich informacji udziela:
Joanna Warecka
tel. 505 86 96 97
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dołącz do nas na facebooku

Zapisz się do naszego newslettera

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. zoltyparasol.org