+48 530 239 756biuro@zoltyparasol.org

Na kulturalny wtorek w październiku zapraszamy 03.10 o godzinie 10.50 do Pawilonu Czterech Kopuł ul. Wystawowa 1, na wyjątkową wystawę:
„Moda i kino. Kostiumy filmowe z kolekcji CeTA w Pawilonie Czterech Kopuł”
Kostiumy z najbardziej znanych polskich filmów zrealizowanych w słynnej wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych, ich projekty, fragmenty scenografii oraz dokumentację fotograficzną można oglądać na wystawie przygotowanej przez Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej we współpracy z Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA.
Pokazane zostaną stroje noszone przez m.in. Zbyszka Cybulskiego, Beatę Tyszkiewicz, Kalinę Jędrusik, Leona Niemczyka, Annę Dymną w takich filmach jak "Popiół i diament", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Sami swoi", czy "Lalka".
  Zorganizowanie prezentacji strojów właśnie w Pawilonie Czterech Kopuł jest nieprzypadkowe. Budynek przez kilkadziesiąt lat należał do wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. W jego wnętrzach były kręcone i montowane filmy, znajdowały  się magazyny i rekwizytornie.
Warto to zobaczyć i powspominać fantastyczne kreacje filmowe!

Zapraszamy, koszt biletu 5,00 zł.

Dołącz do nas na facebooku

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. zoltyparasol.org